Güvenli Ödeme

Güvenli Alış Veriş

 

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

 

 Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

 

 Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Site-Banka Haberleşme Güvenliği

 

 Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka'nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Site içi Veri Güvenliği

 

 Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

Güvenlik

 

RapidSSL dünyaca kabul görmüş Comodo sertifikası kullanılmaktadır. Ödeme yaparken kredi kartınızla ilgili bilgiler 128bit SSL kullanılarak şifrelenip, otomatik olarak ödeme işlemlerinin yapıldığı bankaya ulaşmakta ve provizyon alınmaktadır. 128 Bit SSL uluslarası bir standarttır. Bu işlem anında kredi kartı bilgileriniz sadece ilgili banka tarafından görülür. halatcihome.com kredi kartı bilgilerinizi hiçbir süreçte görmez ve bilgileriniz kayıt edilmez. Bu işlemin tek sakıncası her alışverişinizde kredi kartı bilgilerinizi tekrar girmek zorunda olmanızdır. Bu size biraz zaman kaybettirse de güvenliğiniz bizim için önemlidir.

Güvenli bağlantıyı nasıl anlarım?

 

 Ödeme sayfasına geçtiğinizde browserınızın en alt satırında bir kilit simgesi göreceksiniz. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu iki değişiklik sizin güvenli alanda olduğunuzu ifade eder.

SSL nedir?

 

 SSL, Secure Sockets Layer'in kısaltmasıdır. Kişisel ve kredi kartı bilgilerinize üçüncü şahısların ulaşmasını önlemek için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir. SSL güvenlik alanında gönderdiğiniz bilgiler şifreli ve diğer kişiler tarafından okunması olanaksız bir bilgiye dönüştürülür. Bu bilgi ancak diğer taraftaki web sunucusu tarafından çözülüp anlamlı bir bilgi haline getirilebilir.

 

 Bu yetki uluslararası güvence altındadır. SSL özel ve kamusal kullanım için anahtarlar içeren patentli bir algoritma kullanır. Sunucu browser'a onun mesajları şifrelemesini sağlayan kendi kamusal anahtarını gönderir. Bu kamusal anahtarın şifrelemekte kullanılmasına rağmen, bu şifreler çözülemez. Sadece sunucudaki özel anahtar şifre çözme işlemini gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Bu arada, browser da bu bilgiler için farklı doğrultulara giden kendi özel/kamusal anahtarını yaratır. SSL güvenlik alanının bu özellikleri sayesinde, herhangi bir kimse kamusal anahtara ulaşsa ya da bir şekilde işleme sızmayı başarsa bile, asla şifreyi çözerek doğru bilgilere ulaşamayacaktır.

 

 SSL güvenlik alanı sayesinde, girmiş olduğunuz sitenin "gerçekten girmek istediğiniz site" olduğundan da emin olabilirsiniz. Bir üçüncü kişi, girmek istediğiniz sitenin özel anahtarına bir şekilde ulaşmış ve yanlış bir kamusal anahtar üzerinden siteye erişim çabalarını yönlendirmiş olabilir. SSL, web sörfçülerinin ve sitelerinin kimliklerini tescil etmek gibi bir işleve de sahiptir.

Sonuç olarak SSL kullanan bir sitede verilerin güvenli bir şekilde aktarıldığından tamamıyla emin olabilirsiniz.

Dikkat kredi kartı güvenliği

 

 Hiçbir kişi ve kuruluşa göndereceğiniz e-postalarda asla kredi kartı numaranızı yazmayınız.     E-postalarda yer alan bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülme olasılığı bulunmaktadır. halatcihome.com, e-postalarda aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.Lütfen e-postalarınızda hiçbir şekilde k.kartı bilgilerinizi ve özel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız..

3D Secure

 

 İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliği arttırması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştiren bu sistem ,herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.Böylelikle kart numaranızı başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik ortamda güvenliğinizi sağlamış olursunuz.

 

 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken,banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır.Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.

 

 Yapıkredi, Akbank,ve Garanti kredi kartları ile yapılan ödemelerde “Şifre ile Onayla” (3D Secure) seçeneği sipariş onay sayfasında görüntülenecektir. Kartınızın 3D tanımı daha önce tarafınızca gerçekleştirilmemişse ilk işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşecek ve kartınız 3D işleme hazır hale gelecektir.

 

 İşleminizi “Şifre ile onayla (3D)” ile gerçekleştirmenizi önemle öneriyoruz. 3D işlemi ile onaylamada sorun yaşıyorsanız ya da banka tanımlama ekranlarında sorun yaşıyorsanız 3D olmayan diğer “Sipariş Onayla” düğmesi ile de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 Birçok banka müşteri kartı 3D olduktan sonra internet üzerinden işlem yapıldığında işlem detayının müşterinin banka da tanımlı cep telefonuna SMS ile göndermektedir. Bu şekilde yetkisiz kişilerce kartınızın kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olursunuz.

 

 3D işlemler ile gerçekleşen siparişlerde işleminizi şifreniz ile onayladığınız için siparişiniz güvenlik sürecine takılmaz ve ürünlerinize daha hızlı ulaşırsınız.

Önemli Notlar :

 

 Eğer “Şifre ile onayla” düğmesine tıkladınız ama herhangi bir şifre sormadan işlem gerçekleştiyse bankanızın kartı henüz 3D uyumlu değildir. Bu durumda işleminiz yine de 3D özelliğine sahip olacaktır.

 

 3D işlemde sipariş onayla sayfasının ortasında açılan ekran bankanızın ekranıdır. Şifrenizi bankanın kendi ekranına girmiş olursuz. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girerek şifre güvenliğinizi korumuş olursunuz.

 

 3D kaydınızı yapabilmeniz için bankada tanımlı cep telefonu bilgilerinizin güncel olduğunda emin olunuz.

 

 Güvenlik onayı

 

 Bankanızdan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Güvenlik kontrolü sırasında banka size telefonla ulaşamazsa siparişiniz iptal olur.

halatcihome.com kurumsal kimliğiyle güvenliğinize hassasiyetle önem vermektedir..

 

 

 

 Siparişleriniz bu işlemin tamamlanmasından sonra kargoya verilir.

 

 halatcihome.com üyelik bilgilerinizin tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Söz konusu bilgilerin güncel olmaması halinde size ulaşılamadığı için siparişiniz iptal olabilir.

 

 Bütün bu prosedürler sizin güvenliğiniz için uygulanmaktadır. Lütfen siparişinizi verirken tüm bilgilerinizin tam ve eksiksiz olduğunu kontrol ediniz.

Gizlilik

 

 halatcihome.com' de kredi kartı bilgileriniz ulaşmamaktadır bunun dışında kayıtlarımızda bulunan kişisel bilgilerinizin 3 üncü şahısların eline geçmesini engellemek için gerekli alt yapı hazır olarak sizlere hizmet verilmektedir. Üyelerin şahsi bilgileri, sadece sitemiz ile üye arasındaki birebir iletişimde kullanılır. Girmiş olduğunuz bilgileri sadece siz değiştirebilirsiniz, ikinci bir şahıs tarafından değişiklik yapılması mümkün değildir. Ad, soyad, e-posta adresi, teslimat adresi gibi bilgiler, üçüncü şahıslara verilmez. Cevaplanması arzuya bağlı olan anket sorularına verilen yanıtlar da gizlilik kurallarına bağlı kalınarak kullanılır.

 

 Her türlü sorunuz için: info@halatcihome.com